Çelik Fiyatları

Çelik fiyatları sayfalarımızda, kendi analistlerimizin yerel ve global çelik piyasalarından derlediği çelik fiyat bilgilerini ve piyasa analizlerini bulabilirsiniz. Bu çelik fiyat bilgileri, çelik ticareti yapan kurumlar tarafından, spot ve uzun süreli kontratlı çelik alım ve satışlarında kullanılan “reel” fiyatlardır. Çelik fiyatlarının takibinde doğruluk ve tarafsızlık en öncelikli ilkemizdir.

Çelik Fiyatları & Piyasa Analizleri
Çelik Fiyatları ve Piyasa Analizleri sayfalarımızda, çelik piyasalarından aldığımız en son çelik fiyat değişikliklerini ve piyasa trendlerini bulabilirsiniz. Aşağıdaki çelik ürünlerinde günlük olarak yaklaşık 30 çelik fiyat raporu haftalık olarak da 40 piyasa analizi yayınlanmaktadır.
Çelik Fiyat Arşivi
Çelik fiyat arşivinde, Referans Çelik Fiyatları, Orbis Çelik Endeksi, Dönemsel Çelik fiyat Grafikleri ve Karşılaştırmalı Çelik Fiyat Grafikleri sayfalarını bulabilirsiniz. Bu geniş arşiv sayesinde, geçmişte çeşitli faktörlerin çelik fiyatları üzerindeki etkisini analiz edebilir ve gelecek için daha doğru tahminlerde bulunabilirsiniz.
Çelik Ticaret İstatistikleri

Dünya çelik ticaret istatistikleri abonelerimiz için her zaman ellerinin altında bulunması gereken ve çok önemli bilgiler içeren verilerdir.

İthalat/İhracat İstatistikleri : SteelOrbis, bütün önemli piyasalardaki, bugün ve geçmişteki çelik ithalatı ve ihracatı verilerini sunmaktadır. Bu kritik veriler stratejik kararlarınız için en önemli temeli oluşturacaktır
İstatistik Grafikleri: İstediğiniz çelik ürününün istediğiniz ülkedeki ithalat veya ihracat verilerini grafik olarak da çizdirebilir ve değişimleri gözlemleyerek, kıyaslama yapabilirsiniz.
Orbis Çelik Endeksi

Güvenle baz alabileceğiniz Orbis Çelik Endeksi sizlere haftalık olarak global çelik fiyatları endekslerini sunmaktadır.

Orbis Çelik Endeksi ile;

  • Piyasalarındaki çelik fiyatları trendleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olacak,
  • Daha doğru çelik fiyatlandırması yapabilecek,
  • Tedarikçilerinizden aldığınız çelik fiyat tekliflerini daha iyi değerlendirebilecek,
  • Dönemsel çelik fiyat değişimlerini takip edebilecek,
  • Çelik piyasaları hakkında daha doğru tahminler yapabileceksiniz.

 

Çelik Referans Fiyatları

SteelOrbis, 14 değişik çelik endeksine ait, çeşitli bölgelerden haftalık olarak 200 adet referans çelik fiyatı sunmaktadır. Referans çelik fiyatları belirlenirken Kuzey Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Çin ve Asya piyasalarında gerçek ticaretin içinden derlenen çelik fiyatları baz alınmaktadır.

Çelik Referans Fiyatları, global çelik piyasalarında faaliyet gösteren son kullanıcılar, banka ve diğer finans kuruluşları, danışmanlar, üreticiler ve ticaret şirketleri için vazgeçilmez bir araçtır.